Przykłady kierunków zamawianych.

kierunek studiów Zarządzanie zasobami ludzkimi - kadry i płace to możliwość zyskania dyplomu
Przeczytaj również: Jakie są najnowsze trendy w zabiegach na twarz?
Kierunki zamawiane obejmują studia techniczne, matematyczne i przyrodnicze. Objęte są one programem pilotażowym o nazwie „Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych”, który rozpoczął się 1 października 2008 roku na podstawie zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbary Kudryckiej.
Przeczytaj również: Jak prawidłowo dobrać rozmiar ubrania koszarowego?
Z roku na rok zmieniają się kierunki objęte tym programem, jednakże praktycznie zawsze dotyczy on takich kierunków jak: automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo, chemia, energetyka, fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, ochrona środowiska, wzornictwo, czy inżynieria chemiczna.
Przeczytaj również: Jakie są najczęstsze przyczyny uszkodzeń dachów, z którymi radzi sobie dekarz?
Kierunki te traktowane są w sposób szczególnych, gdyż na polskim rynku pracy występuje spory niedostatek specjalistów z wyżej wymienionych dziedzin. Są to specjalności szczególnie istotne dla rozwoju konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki, dlatego też studenci tych kierunków, po skończeniu studiów, nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy.
Nowoczesne studia fotograficzne to dobry wybór dla twórców contentu. nowa posada w urzędzie to Asystent rodziny
Kategorie artykułów
Polecane artykuły

Wynajem koparek jako element strategii ograniczania emisji CO2 w budownictwie
W obliczu rosnących problemów związanych z emisją gazów cieplarnianych, wynajem koparek staje się kluczowym elementem strategii budowlanych w Katowicach. W artykule omówimy, jak wynajem sprzętu ciężkiego przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego w branży budowlanej oraz jakie korzyści niesie za

Wpływ atmosfery reaktywnej na materiały – analiza przy użyciu TGA
Atmosfery reaktywne odgrywają kluczową rolę w analizie materiałów, wpływając na ich stabilność i właściwości. Analizatory termograwimetryczne (TGA) umożliwiają badanie zmian masy w zależności od temperatury oraz czasu, co pozwala na ocenę oddziaływania różnych atmosfer na materiały. Innowacyjne tech