marketer online studia social media studia

Informatyka należy do najpopularniejszych dziedzin nauk ścisłych. Jej specyfika polega na tym, że osiągnąć w niej sukces mogą głównie pasjonaci, mający talent do logicznego myślenia.

Dlatego też, wbrew pozorom, są to studia niezwykle wymagające dla kogoś, kto informatyką się nie pasjonuje. Dlatego też kierunek ten na wielu uczelniach jest włączany do programu kierunków zamawianych.

Wiedza informatyczna jest wykorzystywana właściwie we wszystkich dziedzinach życia. Wymaga ona dużej wiedzy matematycznej, którą studenci powinni nabyć już w liceum, gdyż jest ona szczególnie intensywnie przerabiana już na pierwszym roku studiów.

Studenci informatyki poznają działanie współczesnych systemów komputerowych oraz realizują różne projekty informatyczne. Nabywają również umiejętność programowania komputerów oraz pracy w zespołach programistycznych.

Absolwenci z kolei powinni posiadać wiedzę i umiejętności pozwalające na rozwiązywanie różnych problemów informatycznych. Powinien umieć dyskutować na tematy informatyczne zarówno ze specjalistami jak i niespecjalistami, a także kierować pracą zespołów.

Absolwenci informatyki mogą pracować m.in. jako pracownicy laboratoriów i innych ośrodków obliczeniowych, nauczyciele informatyki, pracownicy w sektorach bankowości i innych instytucjach finansowych, zarządcy, administratorzy sieci informatycznych w firmach czy przedsiębiorstwach.

marketing studia Fotografia studia podyplomowe